Історична довідка
опубліковано 27 серпня 2018 року о 00:00

     Територія Іларіонівської селищної ради розташована в західній  частині Синельниківського району, в 23 км від районного центру. Землі  селищної ради межують з Олександрівською, Любимівською сільськими радами  Дніпропетровського району, Піщанською сільською радою Новомосковського  району, Дерезуватською, Кислянською, Раївською, Мар’ївською сільськими  радами Синельниківського району, містом Дніпро. Рельєф  місцевості селищної ради рівнинний, порізаний балками різної глибини.  Селище перетинає автодорога Дніпропетровськ-Мелітополь. Залізнична  станція Іларіонове знаходиться на лінії Нижньодніпровськ-Вузол –  Синельникове. Цінних корисних копалин на території селищної ради немає. Є  запаси глини та піску, але вони не мають виробничих масштабів.

     За межами населених пунктів знаходяться одинадцять  археологічних пам’яток – курганів з давніми похованнями епохи бронзи  (ІІІ – І тисячоліття до н.е.) та скіфські кургани (ІУ –ІІІ ст. до н.е.).

     Селище Іларіонове виникло в 1875 році у зв’язку з будівництвом залізничної станції під назвою Іванівка (за прізвищем відставного прапорщика Іванова), з 1899 року – Іларіонове (за іменем власника земель графа Іларіона Воронцова-Дашкова).  У 1928 році на території села Іванівка була заснована комуна “Пам’ять  Леніна”. В цьому ж році була організована МТС. У 1936 році починає свою  роботу колійна машинна станція № 6 Придніпровської залізниці, нині ПАТ  «Українська залізниця» РФ «Придніпровська залізниця» структурний  підрозділ «Іларіонівська колійна машинна станція», яка протягом усього  періоду свого існування зробила значний склад у розвиток залізничного  транспорту.

     На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали більше двох  тисяч мешканців селищної ради, з яких 315 загинули, 700 нагороджені  бойовими орденами та медалями. В честь загиблих односельчан встановлені  пам’ятники в смт Іларіонове та с. Старолозуватка. Вони мають статус  історичних пам’яток: Група могил: одна братська та дві індивідуальні  могили радянських воїнів, які загинули при обороні селища Іларіонове в  1941 році та його звільненні у вересні 1943 року. Поховано 58 чоловік;  Братська могила радянських воїнів, які загинули при звільненні с.  Старолозуватка у вересні 1943 року.

      У післявоєнний період забудовується та розширюється західна частина селища Іларіонове. В 1938 році йому присвоєно статус селище міського типу. У 1949 році починається будівництво приміщення восьмирічної школи, яке було закінчене у 1956 році.

     З 1965 року вступає в дію нове приміщення середньої школи. В  цей час будується житловий масив багатоповерхових будинків для  працівників залізниці, розростається базове містечко КМС-6.

      У 1984 році прийняте в експлуатацію приміщення кінотеатру  “Жовтень”, у 1985 – приміщення ДНЗ № 3, у 1993 році – приміщення  початкової школи-саду в смт Сад.

      З 1998 року на місці дерев’яних рядів почав працювати новий  ринок “Нивада-7”. У 2001 році біля залізничного вокзалу було збудоване  сучасне двоповерхове приміщення кафе “Шанель”.

      У 2008 році була введена в експлуатацію нова будівля  вокзалу смт Іларіонове. На даний час в смт Іларіонове є багато  торговельних павільйонів, магазинів. Селище розбудовується, плекає надії  на краще майбутнє.

 


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux